shopping-bag 0
Artikujt : 0
Totali : L
Shiko Shportën Kasa

FT: LABERIA 3-0 TEPELENA

Laberia nisi lojen e saj me kete formacion:
A.Halili,
T.Kuqi,A.Kolila,A.Elmazaj,E.Hysaj
B.Henihu,Xh.Asimetaj,U.Seferaj,A.Dalanaj
K.Kumanaku,F.Dhrami

Kejsik Kumanaku kaloi Laberine ne avantazh ne minuten e 45 me goditje me koke.

Ne pjesen e dyte Fabio Dhrami dhuroi spektakel per tifozat e pranishem ne aneksin e stadiumit Loni Papuciu kur pasi nje krosi ne zone te Kumanakut u ngrit mbi mbrojtesin kundershtar dhe shenoi nje eurogol me rrafishat ne minuten e 72.

Kejsion Kumanaku shenoi golin e dyte personal nga pika e penalltise dhe te tretin per Laberine ne minuten e 85 ne fitoren 3-0 kunder Tepelenes.

Dyshja sulmuese Dhrami-Kumanaku ka shenuar plot 9 gola per Laberine kete kampionat duke qene sulmi me efikas nga te gjitha skuadrat ne Kategorine e dyte.

Argent Halili shenoi nje tjeter rekord personal duke mbajtur porten labe te paprekur per plot 6 ndeshje.

Me kete fitore Laberia ngjitet me vendin e dyte ne renditje dhe do te presi Kelcyren te dielen ne ndeshjen e fundit per kete vit.

FORZA DJEMA!!!
FORZA LABERIA!!!