shopping-bag 0
Artikujt : 0
Totali : L
Shiko Shportën Kasa

Portieri Fadil Spahiu

Fadil Spahiu portieri qe debutoi ne Kategorin e Trete me Laberin duke aritur ngjitjen ne Kategorin e Dyte.Pas disa muajsh ka debutuar ne ndeshjen e kampionatit kunder Gramozit ku tregoi edhe nje here performacen e tij te shkelqyer duke e mbajtur porten e pa prekur dhe duke i dhuruar ekipit te tij 3 pike te...
Lexo më shumë

Seanca Stervitore

Laberia ka perfunduar seancen e fundit stervitore te zhvilluar ne oren 12:00 ne Kompleksin Laberia nen drejtimin e Trajnierit Arlind Rustemi dhe Sherif IdrizajLaberia do te luaj ndeshjen e pare zyrtare ne kete kompleks ku neser do te presi Gramozin per te zhvilluar takimin e Javes se 11 te Kategorise se Dyte. Ndeshja do te...
Lexo më shumë

U-17 FT: SHKENDIJA 0-2 LABERIA

⚽️ G.Osmeni 20″⚽️ M.Dhrami 57″ Laberia triumfoi 0-2 perball Shkendija Dr ne nje 90 minutesh te luftuar nga te dy ekipet. Laberia ariti te kaloi ne avantazh ne minuten e 20 me ane te nje goli te bukur nga ana e Gani Osmei . Pjesa e pare u mbyll me rezultatin 1-0 . Ne pjesen e dyte...
Lexo më shumë

FT: LABERIA 3-0 TEPELENA

Laberia nisi lojen e saj me kete formacion:A.Halili,T.Kuqi,A.Kolila,A.Elmazaj,E.HysajB.Henihu,Xh.Asimetaj,U.Seferaj,A.DalanajK.Kumanaku,F.Dhrami Kejsik Kumanaku kaloi Laberine ne avantazh ne minuten e 45 me goditje me koke. Ne pjesen e dyte Fabio Dhrami dhuroi spektakel per tifozat e pranishem ne aneksin e stadiumit Loni Papuciu kur pasi nje krosi ne zone te Kumanakut u ngrit mbi mbrojtesin kundershtar dhe shenoi...
Lexo më shumë

FT: DEVOLLI 0-2 LABERIA

Mbyllet ndeshja ne Bilisht, Laberia korr fitoren e 4 kete kampionat kunder nje kundershtari te veshtire. Fabio Dhrami dhe Kejson Kumanaku shenuan ne cdo pjese duke i dhene avantazhin Laberise. Argent Halili i vuri kycin portes labe duke pritur nje penallti ne minuten e 89 dhe mbajtur rezultatin e paprekur

KF Permeti 0-1 Labëria FC

⚽️ F. Dhrami 41’ (p) Laberia arriti sot nje fitore te rendesishme kunder Permetit ne nje ndeshje teper te luftarake te luajtur ne stadiumin Durim Qypi. Permeti vinte ne kete ndeshje te renditur ne vendin e dyte pas 3 fitoresh ne 4 ndeshje te zhvilluara. Trajneri Arlind Rustemi hodhi ne fushe njejten skuader si ne ndeshjen...
Lexo më shumë